Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Kapat
Sepetim

Tost Makinesi

mutfak

TOST MAKİNESİ

SIRALAMA :

Pratik bir şekilde soframıza koyabildiğimiz, kıvamında hazırlandığında parmak yedirten tost yapmak gerek hazırlanışı, gerekse de yarattığı kirliliği temizleme noktasında yorucu olabiliyordu. Tost makinesi öncesine kadar tava’da tost malzemelerinin kızartılması, ardından ekmeği ezmek için üstüne uygun bir nesne ile bastırmak gibi çileli bir süreç ile hazırlandıktan sonra birde temizlik derdi ortaya çıkıyordu. 

Mutfağınız için Tost Makineleri

Tost, günün herhangi bir saatinde acıktığınızda zahmetsiz ve hızlı pişirilebilmesinden ötürü tercih ettiğimiz bir yemek türüdür. Sabah kahvaltıda, işten yorgun geldiğinizde veya ev işleri ile uğraşırken yemek hazırlamaya vakit bulamadığınızda değerlendirdiğimiz ilk seçeneklerden biri de tost oluyor. Tost hazırlamayı daha kolay hale getirdiğinden ötürü de  en sık tercih edilen mutfak aletleri arasında yer alan tost makineleri Arzum kalitesi ile farklı ve canlı renk seçenekleri ile mutfağınızı daha da güzelleştiriyor.

Tost Makinesi Tavsiyesi

Tost makineleri pratik mutfak aletleri arasında yer alır. Ekmek kızartma makinesi ile kızartılmış kıvamda sadece tost yapmak istiyorsanız mini model olarak sunulan küçük tost makinesi iyi bir tercih olabilir. Diğer yandan daha fazla çeşitte yemek pişirmek için kullanmak istiyorsanız, gelişmiş ve büyük ızgaralı tost makineleri mutfakta işinizi kolaylaştıracaktır. Granit, döküm ve yapışmaz ısıtıcı plaka seçenekleri ile mükemmel tost hazırlama deneyimi yaratacak özellikleri barındıran tüm arzum tost makinesi ürünlerini gönül rahatlığı ile önerebiliriz. 

Hangi Tost Makinesi Alınmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Hangi tost makinesi alınmalı ve tost makinesinde nelere dikkat edilmeli sorusu aslında bu üründe ne aradığınıza ve onunla neler yapmak istediğinize bağlı olarak değişecektir. Kolay temizlenebilir olması ilk dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Tost dışında, köfte, tavuk ve balık gibi ürünleri de mangal tadında yağsız pişirmek isteyenler içinde Grandia, Kantintost ve Tostçu ürünleri gibi granit, döküm profesyonel tost makinesi modelleri veya temizliğini, pişirmesini kolaylaştıracak farklı ürün özellikleri göz önünde bulundurulabilir.

Örneğin, 180 derece açılabilen, sıcaklık ayarı yapılabilen, ısıtıcı alanı hazırlamak istediğiniz yemek için en uygun malzeme türünden yapılmış olanı almak ocakta pişirdiklerinize göre daha lezzetli yemekler elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer almak istediğiniz en iyi tost makinesi ise şu özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz:

  • Sıcaklık ayarı
  • 180 derece açılabilme
  • Kilitleme mandalı
  • Yağ akıtma kanalı
  • Kablo saklama
  • Çıkarılabilir plaka
  • Fiyat performans

Lezzetli Tost Hazırlamanın Püf Noktaları

Bir tostun lezzetini belirleyen ilk tercihlerden biri hiç şüphe yok ki tostun yapıldığı ekmektedir. Bu noktada hazır olarak satılan somun, dilim, hamburger veya tost ekmeklerini kullanabileceğiniz gibi, ekmek yapma makinesi kullanarak daha sağlıklı ve istediğiniz gibi bir tost ekmeği de hazırlayabilirsiniz. Sonraki aşamada malzemelerinizi isterseniz plaka üzerine koyup, kapağı kapatarak pişirebilir, isterseniz de ekmeğinizin arasına yerleştirip o şekilde ekmek arasında pişip, ekmeğiniz ile bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Ketçap ve mayonezsiz yemem diyorsanız, tostunuz piştikten sonra bunları tostunuzun içine dahil etmeyi unutmayın. Öyle ki pişmeden önce dökmek, makineyi üstüne kapattığınız süre içerisinde sosların plakanın üstüne akmasına neden olacağı gibi, ekmeğin hamurlaşması ve/veya yumuşamasına neden olabilir.

Tost Makinesi ile Waffle Yapmak

Plaka yüzeyi yapışmaz olanlar tost makineleri waffle yapmak için oldukça kullanışlı olabiliyorlar. Waffle makinesi ile yapıyormuş gibi, tost makinesinde waffle yapmak için tek ihtiyacınız olan hamurunu hazırlamak. İdeal bir waffle hamurunu oluşturduktan sonra en sıcak ayarına getirilen tost makinesinde yüzeyi hafif yağlayarak kepçe yardımı ile hamurumuzu içine akıtıp 1 dakika süre ile kapağını kapatıp beklediğinizde waffle hamuru pişmiş hale geliyor. Zor kısmını aradan çıkarttıktan sonra geriye sadece kullanmak istediğiniz malzemeleri eklemek kalıyor.

Arzum Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tost makinesi ile kolay ve çok lezzetli tostlar yapabilirsiniz ancak bu keyfin sonrasında birde tost makinesini temizleme derdi ortaya çıkabiliyor. Bu noktada temizleme sürecini hızlandıracak olan ısıtıcı plakanın çıkarılabilir olup olmadığıdır. 

Plakayı tost makinesinden ayırabiliyorsanız, plakayı çizmeyecek sünger veya bez yardımı ile suyun altında yüzeyi temizleyerek kuruduktan sonra tekrar tost makinesine takabilirsiniz. Çıkarılabilir yapıda olmayan modellerde ise en pratik yöntem ilk silme işlemini kağıt havlu gibi bir ürün ile yapıp, yüzey üzerinde kalan yağı ve yiyecek kalıntılarını aldıktan sonra köpüklü bir bez yardımı ile temizleyerek, duru bir bir bez ile silmek olacaktır. Tüm bu temizleme sürecinde ürün modeline göre kullanım kılavuzu içerisinde yer alan, Arzum tarafından belirtilen önerileri dikkatle uyguladığınızdan da emin olmalısınız.

Tost Makinesi Fiyatları

Tost makinelerinin fiyatları plaka yapısı, sahip olduğu teknik özellikler ve kullanabildiği alan çeşitliliğine göre farklılık gösterecektir. Arzum markalı en uygun tost makinesi 449,90 TL ile mini model olan AR2052 modeli iken, AR2023 Grandia Izgara ve Tost makinesi 1499,90 TL olarak bu fiyat aralıkları arasında değişiklik göstermektedir.

Belirli dönemlerde oluşturulan tost makinesi kampanyalarını takip ederek daha ucuz fiyatlarda satın alma fırsatı da yakalayabilirsiniz. 

Arzum tost makinesi kaç watt?

Ürüne göre değişiklik göstermekte olup, 750 W, 1800 W ve 2000 W olan modeller bulunmaktadır.

Devamını Gör... Devamını Gizle...