Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Kapat
Sepetim

Buharlı Ütü

mutfak

BUHARLI ÜTÜ

Yeni Kullananlar için Buharlı Ütü Kılavuzu

Taşınmanız için veya topladığınız tüm giysiler, yerlerinden derin kırışıklıklar ile çıkıyorsa, kuru bir ütü onları normal pürüzsüzlüklerine geri döndürmek için yeterli olmayabilir. Arzum Buhar Tabanlı Ütüler çoğu kumaş türünde sert kırışıklıkları kaldırabilir ve kullanımı normal ütülerden daha zor değildir. Çoğu buharlı ütü aynı temel işleme sahip olsa da, her modelin kendine özgü özellikleri ve özellikleri olduğundan ütünüzle birlikte gelen talimatları dikkatlice okuyun. Su haznesini ürün talimatına göre doldurun. Bazı modellerde ayrı olarak doldurabileceğiniz çıkarılabilir bir hazne bulunurken, diğerleri ütüyü lavaboya götürmenizi gerektirir. Ütü fişten çekilmeli ve soğuk olmalıdır. Depo "max" çizgisinden daha fazla doldurulmamalıdır.

Doğru kumaş ayarını belirlemek için giysi üzerindeki etiketi kontrol edin. Ütünün sıcaklık seviyesini uygun şekilde ayarlayın ve ütü tabanının ısınmasını bekleyin. Bazı modellerde, ütü ısındıkça yanan ve istenen sıcaklığa ulaştığında sönen bir ışık vardır. Ütü sıcakken buhar özelliğini açın. Giysiyi bir ütü masası üzerine yayın ve her zaman yaptığınız gibi ütüyü kumaşın tanecikleriyle hareket ettirerek ütüleyin. Ütü, siz çalışırken otomatik olarak buharı çıkarır. Kendinizi buharla yakmamak için ütüyü kendinizden uzağa doğrultun. Yalnızca kumaşın bir kısmını kurutmak için değil, aynı zamanda pürüzsüz hale getirecek kadar uzun süre ütüleyin. Ütülemeyi bitirdiğinizde kumaş biraz nemli olmalıdır. Kadife gibi üst üste yığılmış bir kumaşı ütülüyorsanız, malzemeye bastırmak yerine ütüyü giysinin biraz üzerinde tutun. Su ile zarar görmeyecek bir kumaş ise özellikle derin kırışıklıkları ütünün püskürtme işleviyle püskürtün. Kırışıklıkları rahatlatmak için nemli bölümü ütüleyin. Bazı malzemeler püskürtüldüğünde lekelenir. Bu nedenle bu işlevi kullanmadan önce giysinin etiketini kontrol edin.

Ütüyü yere koymak istediğinizde topuğunun üzerine koyun. Bitirdiğinizde ütüyü fişten çekin. Ütü sıcakken suyu dikkatlice boşaltın. Ütüyü tamamen soğuyana kadar topuğunun üzerinde dinlendirin, ardından kordonu etrafına gevşek bir şekilde sarın ve kaldırın.

 

 

 

Devamını Gör... Devamını Gizle...