sadsad x
asdasd

Arzum, OKKA Ailesi'yle 1. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'ında Yerini Aldı

13.11.2018

Bu sene ilki gerçekleştirilen ve 10 Kasım tarihine kadar devam edecek olan Çin Uluslararası İthalat Fuarı bugün kapılarını açtı. Fuarda 130 ülkeden 3 binden fazla firma katılım gösteriyor. Arzum markası da, başta OKKA Ailesi olmak üzere inovatif ürünleriyle fuarda yerini aldı. Türk kahvesinin dünyaya yayılımını misyon edinen ve ihracat yaptığı dünyanın 35 ülkesine Türk kahvesi kültürünü yaymayı amaçlayan Arzum, fuar kapsamında OKKA kahve makineleri ve Türk kahvesi çekirdeği öğütücüsü Arzum OKKA Beangourmet'yi yeni pazarlara tanıtmaya devam ediyor.

Çin'deki kahve pazarının dünya ortalamasının üzerinde büyüdüğüne dikkat çeken Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı; "Arzum OKKA Ailemizin diğer fuarlarda olduğu gibi bu fuarda da büyük ilgi çekeceğine ve bize yeni fırsatlar sunacağına eminiz. Çin'de kahve pazarı dünya ortalamasının üzerinde büyüyor. Geçen sene kahve tüketimindeki büyüme %20'yi yakaladı. Dünyanın en büyük kahve zincirleri Çin'deki yerini almaya başladı, hatta Starbucks dünyada en büyük şubesini Şangay'da açtı. Uluslararası birçok kahve markasının yatırımı var. Bu büyüyen pazarda Türk kahvesinin de şansı var demektir" dedi.

DEİK Türkiye-Çin İş Konseyi Başkanlığını da yürüten Murat Kolbaşı 1. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın önemine değindi; " Bu fuarı uzun süredir heyecanla bekliyoruz. Fuara, 130 ülkeden 3 binden fazla firmanın katılımı var. 12 ülke stratejik önemli ülke seçilmiş durumda: Endonezya, Vietnam, Pakistan, Güney Afrika, Mısır, Rusya, İngiltere, Macaristan, Almanya, Kanada, Brezilya ve Meksika. Dünyanın en büyük 500 firmasının 200 tanesinin de standı var. Sektörler ise; hizmet, otomotiv, yüksek teknoloji, elektrikli ev aletleri ve beyaz eşya, oyun teknolojileri, medikal, gıda. Bu fuar sadece dev Çin pazarı değil, bütün Asya Pasifik pazarına açılma yolunda dev bir kapı. Çin'in 33 eyaleti fuara heyet gönderecek ve alım gerçekleştirecekler. Merkezi hükümetin bu yönde talimatı var. "

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.