Kapat
MENÜYÜ KAPAT
Kategoriler
 • Kapat
  Hesabım
  Şifremi Unuttum
  Üye Ol
  Kapat
  Sepetim
  03.01.2022

  İnovasyon ve tasarımın öncüsü Arzum OKKA Design Week Turkey’de endüstri devleri arasında

   

  Arzum OKKA, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey’in katılımcıları arasında
  yer aldı. Endüstri devleriyle tasarımcıları bir araya getiren etkinlikte konuşan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı
  ; “Sektörümüzde ses getiren birçok yeniliğe öncülük ettik. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da tasarımı, en iyi inovatif ürünlerle birleştirmeye, yenilikler tasarlayarak tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

   

  Arzum OKKA, 17-18 Aralık tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Design Week Turkey’in katılımcıları arasında yerini aldı. Ticaret Bakanlığı’nın katkısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ev sahipliğinde düzenlenen, Türkiye’nin en kapsamlı tasarım etkinliği olan Design Week Turkey, Arzum’un da içinde bulunduğu endüstri devleriyle tasarımcıları bir araya getirerek katma değerli ürünler üretebilmek adına bir buluşma zemini oluşturdu. Türkiye’de tasarım kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan Design Week Turkey’de Arzum OKKA; özel standında misafirlerini ağırladı. Yoğun program boyunca bu özel standa uğrayan katılımcılar, birçok farklı kategoriden yenilikçi tasarıma sahip Arzum ürününün yanı sıra Arzum OKKA ailesi ve bu ailenin yeni üyelerini yakından inceleme fırsatı yakaladı. Ayrıca Arzum OKKA ürünleriyle yapılmış tam kıvamında, bol köpüklü ve eşsiz lezzetteki Türk kahvesinin tadına varma imkânı buldu.

   

  “Dünyadaki önemli tasarımcılarla çalışıyoruz”

   

  Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Design Week Turkey’de yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Etkinlik bünyesinde yer alan; ‘Stratejik Tasarımın Kurumsal Dünyadaki Yeri’ oturumunda konuşan Kolbaşı, Arzum’un; tasarım, inovasyon ve teknolojiyi odağına alarak ortaya çıkardığı ürünlerle, 55 yıldır tüketicilerin hayatını kolaylaştırdığını söyledi. Kolbaşı; “Arzum olarak özellikle son yıllarda ar-ge (araştırma-geliştirme) alanındaki kaslarımızı güçlendiriyoruz. Pazardaki trendleri çok doğru takip eden bir ekibimiz var.  Türkiye’nin önde gelen tasarım ofisleri ve dünyadaki önemli tasarımcılarla çalışıyoruz. Ürün tasarımı konusunda üniversiteler, start-up firmaları, yerli ve uluslararası tasarım şirketleri, ar-ge şirketleri ve test kuruluşları ile ortak çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

   

   “Ses getiren birçok yeniliğe öncülük ettik”

   

   

  Murat Kolbaşı sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektörümüzde ses getiren birçok yeniliğe öncülük ettik. Örneğin; 2003 yılında Türkiye’yi ilk kez elektrikli cezve ile tanıştırdık. Doğrudan fincana servis yapabilme ve kendi kendini yıkayabilme özellikleriyle bir ilk olan Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi’ni 2014 yılında yurt içi ve global pazara sunduk. Makinelerimizde sunduğumuz akıllı Auto Brewing Altitude Detection sistemi ise, bulunduğu ortamın ideal pişirme sıcaklığını tespit ederek dünyanın her yerinde aynı kıvam ve lezzette Türk kahvesi yapabilmenizi sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojili Arzum Olimpia Smart’ı tüketicimize sunduk. Bundan sonra da tasarımı, en iyi inovatif ürünlerle birleştirmeye, yenilikler tasarlayarak tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”